Postavené Lego Architecture 21022 Lincolnův památník

1 hodnocení
 
Efekt lupa
 
Dostupnost Vyprodáno
630 Kč
Kód produktu 417
Značka LEGO
Kategorie LEGO
Položka byla vyprodána...
 

Popis produktu

LEGO Architecture 21022 Lincolnův památník , výrobce LEGO. Postav z LEGO kostek model Lincolnova památníku, národní památník věnovaný 16. prezidentovi Spojených států, Abrahamovi Lincolnovi.

Architekt Henry Bacon ho navrhl tak, aby připomínal klasický řecký chrám. Památník byl oficiálně věnován americkému lidu při ceremoniálu konaném dne 30. května 1922, 57 let po Lincolnově smrti. Dodnes zůstává velkou turistickou atrakcí a je pro veřejnost otevřen 24 hodin denně.

Stejně jako skutečná stavba ve Washingtonu DC obsahuje i tato detailně propracovaná sada LEGO 36 dórských sloupů symbolizujících všechny státy, které byly součástí USA v době Lincolnovy smrti.

Model z kostek LEGO má odnímatelnou střechu, takže je možné podívat se na model sochy Abrahama Lincolna, slavné plastiky vytvořené Danielem Chesterem Frenchem, která této ikonické americké stavbě dominuje.

Stavebnice LEGO Architecture jsou určeny pro všechny milovníky architektury a zajímavých světových staveb. Série LEGO Architecture se vyznačuje precizním zpracováním i těch nejmenších detailů tak, aby replika stavby byla zcela identická.

Součástí každé stavebnice je i brožura v anglickém jazyce, kde se dočtete podrobnosti o designu a historii dané stavby.

Počet diellikov 274

Pro děti od 12 let